Karty plastikowe
Karty plastikowe
17 września 2017
Sieć WLAN
Sieć WLAN
5 października 2017

Drukarka etykiet

Drukarka etykiet

Drukarka etykiet – czy warto w nią zainwestować?

Od specyfiki przedsiębiorstwa zależy, czy w skład majątku firmy muszą wejść urządzenia służące do druku etykiet albo kart plastikowych. Każdy przeznaczony do sprzedaży produkt powinien mieć własną etykietę – dotyczy szczególnie dużych sklepów prowadzonych w formie stacjonarnej. Zadruk etykiet oczywiście można zlecić firmie zewnętrznej, ale w przypadku znacznego asortymentu lepszym rozwiązaniem będzie własna drukarka etykiet.

Etykieta i kod kreskowy

Wyróżniamy kilka rodzajów etykiet, m.in. etykiety informujące o składzie produktu czy jego wartości energetycznej. Takie etykiety są po prostu fabrycznym nadrukiem na opakowaniu produktu. Dla zachodzących w przedsiębiorstwie procesów magazynowych ważne są etykiety innego typu, wyposażone w kody kreskowe. Ułatwiają identyfikację produktu, jego rozładunek i składowanie, a następnie realizację zamówienia i wydanie produktów klientowi. Są pomocne także podczas prac komisji inwentaryzacyjnej. Etykiety tego typu należy wydrukować według przygotowanego wcześniej projektu a następnie przykleić na produkcie.

Etykiety samoprzylepne a drukarka etykiet

Niezadrukowane etykiety samoprzylepne można kupić w hurtowni artykułów papierniczych, księgarni, a także na wielu stronach internetowych. Sprzedawane są w formatach A4 (w zależności od rozmiaru – od kilku do nawet kilkudziesięciu etykiet na jednym arkuszu) albo w rolkach. Teoretycznie druku można dokonać na zwykłej domowej drukarce, ale z całą pewnością nie będzie to jakość, o jaką nam chodzi. Drukarka etykiet natomiast pozwoli sporządzić wydruk wysokiej jakości – równy i trwały. W zależności od rodzaju drukarki, możliwy jest wydruk etykiet kolorowych, zawierających zdjęcia czy barwną grafikę, jak i klasycznych, czarno-białych, zawierających zakodowane informacje RFID.

Własna drukarka etykiet

Drukarka etykiet (do kupienia na stronie 4labels.pl) pozwoli na stworzenie etykiety idealnie odpowiadającej na potrzeby przedsiębiorstwa. Taka etykieta może zawierać zdjęcia, grafiki, ilustracje, tekst i kody kreskowe. Wysokiej jakości wydruk pomoże nie tylko odpowiednio oznakować produkty, ale przyda się także podczas tworzenia kartotek oraz prowadzenia ewidencji i zapisów księgowych. Etykiety wykorzystywane są również w identyfikatorach i przepustkach oraz opaskach na rękę. Służą do oznaczania taśm z danymi komputerowymi, środków farmaceutycznych, próbek laboratoryjnych, itd. Warto zauważyć, że raz zakupiona drukarka etykiet może służyć również do druku rachunków, biletów czy kuponów. Wszystko w świetnej jakości i idealnym rozmiarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *