Etykiety samoprzylepne

Handel detaliczny
Handel detaliczny
8 grudnia 2017
Fiskalizacja kasy
Fiskalizacja kasy – podstawowe informacje
5 stycznia 2018

Etykiety samoprzylepne

Etykiety samoprzylepne

Etykietowanie produktów – etykiety samoprzylepne

Oznaczanie produktów może odbywać się w różny sposób, najczęściej poprzez nadruk bezpośrednio na produkcie bądź jego opakowaniu, użycie etykiety samoprzylepnej, bądź też dołączenie do produktu zawieszki (metki papierowej). Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy oraz o każdym można powiedzieć, że sprawdza się dobrze przy produktach danego rodzaju. Przykładowo, papierowe zawieszki dobrze sprawdzają się przy znakowaniu produktów tekstylnych (odzież, torebki, buty). Znacznie więcej zastosowań mają etykiety samoprzylepne.

Własna drukarka etykiet czy etykiety samoprzylepne na zamówienie?

Nie wszystkie firmy decydują się na zakup drukarki etykiet, zwłaszcza, jeśli etykiety stosowane są jedynie okazyjnie. W takim przypadku możliwe jest zamówienie zadrukowanych już bloczków. Oczywiście wcześniej należy ustalić wszystkie szczegóły dotyczące ilości, rozmiaru, zawartości treściowej i kolorystyki zamawianych etykiet.

Ci, którzy etykiety samoprzylepne wykorzystują w codziennej pracy (np. na etapie produkcji lub podczas pakowania), powinni rozważyć zakup własnej drukarki etykiet. Ceny takich urządzeń są zróżnicowane – zależne od rodzaju (przenośna czy stacjonarna), parametrów i ilości dostępnych funkcji.

Etykiety samoprzylepne na rolce i na arkuszu

Etykiety samoprzylepne są najczęściej stosowanym sposobem na znakowanie produktów. Właściwie nie tylko znakowanie, ale też wyróżnienie marki i jej promocję. Do wyboru są etykiety papierowe, foliowe, termiczne czy specjalistyczne. Dobór etykiety powinien być podyktowany specyfiką danego produktu. W niektórych branżach (np. w przemyśle ciężkim, farmacji, jubilerstwie) sprawdzają się tylko etykiety danego rodzaju.

Etykiety samoprzylepne sprzedawane są w rolkach bądź arkuszach. Niektóre drukarki etykiet działają podobnie jak tradycyjne domowe urządzenia i do nich wkłada się arkusze. Są jednak i takie drukarki, które samodzielnie zaciągają niezadrukowane etykiety z rolki, a następnie (zadrukowane) nawijają na kolejną rolkę. Etykiety mają różne rozmiary i kolory, różnią się też wytrzymałością i estetyką wykonania – dotyczy to zarówno etykiet na rolce, jak i na arkuszu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *