Kod kreskowy
Kod kreskowy
6 września 2017
Drukarka etykiet
Drukarka etykiet
27 września 2017

Karty plastikowe

Karty plastikowe

Do czego można wykorzystać karty plastikowe?

Karty plastikowe są zdecydowanie trwalsze od tradycyjnych, kartonowych wizytówek i identyfikatorów. Z tego powodu cieszą się dużą popularnością. Wykonanie tego typu karty wcale nie jest skomplikowane.

Niezadrukowane karty plastikowe

Niezadrukowane karty plastikowe można zamówić m.in. na stronach internetowych producentów materiałów biurowych a także firm, zajmujących się usprawnianiem procesów magazynowych. Zwykle w opakowaniu znajduje się pięćset sztuk kart PCV, które można dowolnie zadrukować przy użyciu drukarki kart plastikowych. Karty sprzedawane są w różnych kolorach, ale najpopularniejszym pozostaje kolor biały. Mają niewielki rozmiar standardowego identyfikatora czy plakietki.

Oprócz zwykłych kart plastikowych, na rynku dostępne są także karty zbliżeniowe. Je również można dowolnie zadrukować, ale oprócz tego zapisać i zakodować na nich informacje, które potem odczytywane są przez specjalne czytniki.

Standardowa grubość katy plastikowej wynosi 30 mil.

Karty plastikowe i ich zastosowania

Karty plastikowe wykorzystywane są przede wszystkim jako identyfikatory, legitymacje służbowe, plakietki, karty członkowskie, a także jako wizytówki. Karty zbliżeniowe służą jako spersonalizowane, elektroniczne przepustki i innego typu dokumenty, upoważniające do wejścia do konkretnego budynku czy na dany teren. Karty plastikowe mogą być zadrukowane zarówno z jednej, jak i z dwóch stron – w zależności od potrzeb zamawiającego, jak i możliwości drukarki. W większości drukarek można dowolnie wymieniać taśmy barwiące i uzyskiwać różnorodne wzory i kolory druku.

Gotową kartę należy zabezpieczyć. Laminowanie identyfikatora jest konieczne szczególnie wtedy, gdy nie zostaje on umieszczony w etui zwykłym lub wzmocnionym. Etui i holdery zabezpieczają identyfikatory przed zniszczeniem, porysowaniem, połamaniem, chronią także pasek magnetyczny. W kartach plastikowych można zrobić dziurki (służy do tego specjalny dziurkacz do kart plastikowych) i zawiesić je na smyczy, łańcuszku kulkowym czy przymocować za pomocą klipsa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *