Kupujemy monitory interaktywne

Wybieranie sprzętu
Wybieranie sprzętu – istotne kwestie
8 września 2018

Kupujemy monitory interaktywne

Monitory interaktywne

Monitory interaktywne, porady przy zakupie

Monitory interaktywne ostatnio są bardzo popularne w szkołach oraz w firmach. Przedstawimy, jakie cechy powinien posiadać monitor interaktywny oraz na co powinniśmy zwracać uwagę przy jego zakupie. Opiszemy też, kiedy w monitorze ważne są wysoka jasność lub kontrast oraz dlaczego czas reakcji to kluczowa cecha monitora. Podpowiemy, jaka odległość monitora od naszych oczu jest ważna, żeby podczas oglądania nie bolała nas głowa, a także przedstawimy ciekawe rozwiązania dotyczące montowania monitorów. Szczegółowe informacje w dalszej części artykułu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie monitora?

Obsługa monitora interaktywnegoPodczas zakupu monitora powinniśmy znać jego funkcjonalność. Aby odpowiednio zakupić monitor interaktywny, trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników, a jednym z ważniejszych jest wielkość. Gdy szukamy monitora, powinniśmy zastanowić się także nad właściwą rozdzielczością, złączami, wbudowanymi głośnikami. Ważna jest także wzmocniona i matowa szyba frontowa i ilość obsługiwanych punktów dotyku. Rozdzielczość, absolutne minimum to Full HD 1920×1080. Coraz bardziej popularną rozdzielczością staje się rozdzielczość 4k, gwarantuje ona lepszą jakość obrazu oraz szczegółowość. Monitory interaktywne z rozdzielczością 4k obecnie są niewiele droższe od monitorów Full HD. Sugerowana moc głośników to 2x 10 W. Standard rynkowy to szyba hartowana o grubości 4 mm, element ten zapobiega uszkodzeniu matrycy podczas pracy z urządzeniem. Wysokiej jakości urządzenia znajdziesz w tym sklepie internetowym.

Dodatkowe elementy, które powinniśmy mieć w zestawie

 

Kiedy zakupimy już monitor interaktywny, możemy go poszerzyć o dodatkowe funkcjonalności oraz akcesoria. Na pewno monitory interaktywne powinny posiadać możliwość podłączenia do laptopa lub komputera, a także wbudowany system Android, co umożliwia korzystanie z monitora nawet, gdy nie mamy pod ręką komputera lub laptopa. Jest to bardzo dużą zaletą. Monitory interaktywne powinny posiadać też statyw, który pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie regulacji ich wysokości. Dodatkowym akcesorium powinna być także kamera do wideoprezentacji, która stwarza możliwość prowadzenia rozmów w lub konferencji zdalnych.

Ergonomia w monitorze

Monitory interaktywne dysponują funkcją, dzięki której możemy zamontować je na ścianie lub na specjalnym uchwycie, na pewno sposób ten umożliwi nam w późniejszym czasie oglądanie obrazu. Kolejną świetną dodatkową funkcją monitora tego typu jest to, że wyposażony jest w zakrzywioną matrycę, która sprawia wrażenie, że obraz otacza oglądającego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *