Obwody drukowane

Obwody drukowane „pod klucz”

Produkcja elektroniki stanowi dziś ważny sektor gospodarki państwa. Nowoczesne urządzenia elektroniczne są wszechobecne w naszym życiu i znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Obok tego wyróżniamy sprzęt elektroniczny do zastosowań specjalnych i użytku profesjonalnego, stosowany m.in. w zakładach opieki zdrowotnej. Zapotrzebowanie na elektronikę jest dziś zatem ogromne, tym bardziej, że wiele urządzeń traktujemy jako tzw. jednorazówki – po wystąpieniu awarii nie podejmujemy naprawy, a kupujemy nowy sprzęt. Wszystko to sprawia, że producenci elektroniki zamawiają ogromne ilości obwodów drukowanych. Wielu z nich chce otrzymać obwody drukowane „pod klucz”.

Płytki PCB na rozmaitych podłożach

Decydując się na współpracę z firmą wykonującą płytki drukowane od A do Z, bierzemy pod uwagę nie tylko kompleksowość oferty, ale również to, czy firma będzie w stanie wykonać płytki różnego typu, odpowiednie dla rozmaitych urządzeń elektronicznych. Bardzo ważne jest, na jakich podłożach pracuje i ilu warstwowe płytki drukowane jest w stanie przygotować.

Z uwagi na powyższe warto postawić na firmę, która projektowanie płytek drukowanych wykonuje od lat i ma za sobą setki projektów PCB, obejmujących prawie wszystkie rodzaje podłoża, w tym FR4, Aluminium, Rogers, Panasonic i podłoża ceramiczne.

Obwody drukowane – wykonanie projektu

Część klientów zgłasza się do firmy wykonującej płytki PCB z gotowym projektem. Na podstawie dostarczonej dokumentacji, która jest oczywiście dokładnie weryfikowana i omawiania, powstają płytki PCB zgodne z życzeniem klienta. Bardzo często zdarza się jednak tak, że istnieje jedynie jakiś pomysł na obwody drukowane, ale trzeba poświęcić czas i włożyć wysiłek w wykonanie projektu.

Kompleksowe rozwiązania „pod klucz”, w których to praca rozpoczyna się od wykonania projektu PCB i kończy na montażu obwodów drukowanych, kontroli jakości i dostarczaniu gotowych wyrobów pod wskazany adres, cieszą się obecnie największym zainteresowaniem. Obwody drukowane „pod klucz” to dla producentów elektroniki spora oszczędność czasu. Zamiast poszukiwać kolejnych firm, które zajmą się poszczególnymi etapami produkcji urządzeń elektronicznych, całość prac zlecają jednej firmie i skupiają się niemal wyłącznie na wzornictwie przemysłowym.

Rozwiązania PCB dostosowane do budżetu

Dla producentów elektroniki bardzo ważne jest, by rozwiązania oferowane przez firmy wykonujące obwody drukowane były dopasowane do potrzeb, ale i możliwości finansowych, niezależnie od tego czy chodzi o małą, średnią czy masową produkcję płytek drukowanych. Niezwykle ceniona jest możliwość zamówienia tylko kilku prototypowych obwodów w celu przetestowania projektu i podjęcia ostatecznej decyzji o produkcji masowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *