Oprogramowanie CAD CAM

Oprogramowanie CAD CAM dla obrabiarek

Na cyfrowym rynku produkcyjnym co chwilę pojawiają się nowe rozwiązania, które mają ułatwić i przyspieszyć procesy projektowania i wytwarzania nowych produktów. Innowacje technologiczne przyczyniają się również do podniesienia poziomu bezpieczeństwa podczas pracy z maszynami, ostrymi narzędziami i ciężkimi materiałami, a także optymalizacji produkcji pod względem ekonomicznym. Jedną z takich innowacji było swego czasu oprogramowanie CAD CAM. Dziś stosuje się je powszechnie w branży produkcyjnej, zwłaszcza w odniesieniu do obrabiarek. Nie każdy program CAD czy CAM jest jednak rozwiązaniem równie dobrym, nie każdy sprawdzi się w przypadku każdego typu obróbki.

Uniwersalne obrabiarki

Procesy obróbcze realizowane są na podstawie projektów, jakie powstały z wykorzystaniem oprogramowania CAD. Maszyna CNC, przy pomocy systemu CAM, czyta taki projekt i planuje ścieżki narzędzie kształtnych. Oczywiście potrzebny jest tutaj, choćby niewielki, udział człowieka, ale wysoki poziom automatyzacji sprawia, że programowanie obróbki jest stosunkowo proste. Obsługa dobrej jakości systemu CAM również nie powinna stwarzać większych trudności, tym bardziej, że podczas wdrożenia programu w firmie, jego dostawca przeprowadza szkolenie z obsługi.

Uniwersalna obrabiarka umożliwia wytwarzanie produktów o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. Specjalistyczne oprogramowanie CAD CAM pozwala na pełne wykorzystanie możliwości urządzenia, a także różnego typu narzędzi kształtnych. Funkcjonalna obrabiarka, wzbogacona o wysokiej klasy system, jest w stanie wykonać wiele różnych operacji frezarskich oraz tokarskich i to z jednego ustawienia.

Oprogramowanie CAD CAM

Realizacja złożonych procesów produkcyjnych możliwa jest dzięki elastycznym programom. Programowanie z wykorzystaniem elastycznego oprogramowania CAM odbywa się szybko i wygodnie. Tym samym produkcja przyspiesza, niezależnie od stopnia jej skomplikowania.

Dobrej jakości oprogramowanie CAD CAM pozwala na pełne wykorzystywanie potencjału technologii. Firma, która dąży do doskonałości, chce produkować dużo, szybko, a jednocześnie zależy jej na świetnej jakości wyrobów, powinna korzystać wyłącznie ze sprawdzonego systemu CAM od cenionych dostawców. Dzięki wdrożonym rozwiązaniom ma szansę pozostawić konkurencję daleko w tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *