Oryginalny tusz

Oryginalny tusz

Oryginalny tusz czy zamiennik do drukarki?

Drukarki atramentowe cieszą się niegasnącą popularnością. Są stosunkowo tanie, łatwo dostępne, nie ma problemu z serwisem urządzenia czy zakupem nowych tuszy. Tyle, że oryginalny tusz ma czasem bardzo wysoką cenę. Z tego powodu część użytkowników decyduje się na tańsze zamienniki. Czy słusznie?

Czy zamiennik rzeczywiście obniża koszt wydruku?

Producenci drukarek apelują, by absolutnie nie kupować tuszu niewiadomego pochodzenia. Sugerują, że jakość druku będzie wyjątkowo kiepska, a nawet, że sama drukarka może ulec uszkodzeniu. Są osoby, które namiętnie stosują zamienniki i nic takiego się nie dzieje. Ważne jednak, by te zamienniki wybierać z głową. Tusz nie może być byle jaki. Podczas zakupu nie kierujemy się jedynie ceną.

Zamiennik naprawdę może wywołać wiele szkód. Cóż z tego, ze koszt wydrukowania jednej strony będzie niższy, jeśli wydruk trzeba będzie wielokrotnie powtarzać, a jakość za każdym razem okaże się równie fatalna?

Oryginalny tusz a zamiennik – co na to producenci drukarek?

Współczesne drukarki to stosunkowo tanie urządzenia wielofunkcyjne. Tania drukarka i drogi tusz – taka utarła się tendencja. Wielokrotnie jest tak, że te tanie sprzęty psują się tuż po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Jeśli użytkownik używał zamiennika, czyli zdaniem producenta złego tuszu, producent ma prawo twierdzić, że właśnie takie działanie było przyczyną awarii. To nie zawsze jest prawdą, bo tani sprzęt po prostu szybko się psuje. Zwalanie winy na zamienniki jest więc często tylko obronną taktyką, bo producentom (nie wszystkim oczywiście) chodzi o to, by sprzedawać jak najwięcej tanich urządzeń.

Skąd się biorą zamienniki?

Oryginalny tusz produkowany jest przez koncerny chemiczne. Te same, które produkują zamienniki. Zamiennik bierze się z nadmiaru tuszu, który docelowo miał trafić do producenta, a więc właściwie jest to ten sam tusz! Może być też tak, że jest produktem starszej generacji, ale przecież nadal bardzo dobrym. Oczywiście nie wszystkie zamienniki powstają właśnie w ten sposób. Na rynku dostępnych jest mnóstwo tuszy z niewiadomego źródła, „chrzczonych”, produkowanych w warunkach garażowych. Zakup takiego tuszu nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Zatem tylko oryginalny tusz?

Oryginalny tusz zawsze jest najlepszym wyborem. Jeśli jednak decydujemy się na zamienniki, powinniśmy kupować je w sklepach, które mają w swojej ofercie zarówno produkty oryginalne, jak i sprawdzone, lubiane zamienniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *