Sorter banknotów – podstawowe informacje

Program lojalnościowy
Program lojalnościowy – co jest najważniejsze
3 lutego 2018
Drukarki Zebra
Drukarki Zebra
28 lutego 2018

Sorter banknotów – podstawowe informacje

Sorter banknotów

Sortowanie banknotów – funkcjonalności

Praca w bankach czy innych instytucjach finansowych w dużej mierze zależy od poprawnie działającego sprzętu i oprogramowania. Oprogramowanie to oczywiście tak naprawdę nic nowego, zwłaszcza w dzisiejszych czasach kiedy wszystko tak naprawdę opiera się na automatyzacji i właściwym działaniu programów komputerowych. W przypadku urządzeń jednak sprawa nie jest wcale tak oczywista.

Wystarczy choćby pomyśleć o takich spotykanych w bankach urządzeniach jak: tester banknotów, sorter banknotów czy liczarka. Każde z tych urządzeń sprawia, że praca w banku jest po pierwsze, w ogóle możliwa, a po drugie znacznie łatwiejsza. Do czego służą te wymienione urządzenia? Liczarka jak sama nazwa wskazuje służy do liczenia banknotów, tester służy do ich testowania, a więc do sprawdzania czy banknoty są autentyczne, a sorter banknotów sortuje. Co ciekawe, bardzo często wiele osób bagatelizuję kwestie sortowania banknotów i skupia się raczej tylko na ich liczeniu i testowaniu. A tymczasem to właśnie sortowanie banknotów sprawia, że praca w banku jest łatwa i przyjemna.

Sortowanie banknotów – o czym pamiętać

Sortowanie banknotów to podstawa sprawnego funkcjonowania banków, ale także wielu instytucji finansowych. Nie dziwi zatem fakt, że sorter banknotów to ważne i z pewnością bardzo ciekawe urządzenie. Na rynku istnieje oczywiście bardzo wiele różnorodnych modeli, które mają różne ceny, wielkość, a co za tym idzie różne dostępne funkcjonalności i możliwości. Wybierając sorter banknotów warto zatem zwrócić uwagę na takie kwestie jak: ilość kieszeni, w tym także ilość kieszeni odrzutu, wielkość sortera, a także dostępne funkcjonalności takie jak: wartościowanie, odliczanie, rozdzielanie nominałów, porządkowanie oraz sprawdzanie autentyczności.

Nie każdy sorter będzie miał wszystkie wymienione funkcje i nie każdy będzie miał taką samą ilość kieszeni. Warto także zaznaczyć, że sortery banknotów różnią się między sobą także pod względem prędkości sortowania banknotów (najczęściej podawanej w ilości banknotów na godzinę) a także pod względem pojemności podajnika i kieszeni. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione funkcje warto także pamiętać, że sorter banknotów może mieć bardzo różne ceny a sam proces sortowania banknotów może także bardzo różnie wyglądać.

Niewielkie sortery z tylko podstawowymi funkcjami kupimy już za kilkadziesiąt złotych, natomiast te bardziej profesjonalne wyposażone w bardzo dużo różnych funkcji i mogące sortować naprawdę duże ilości banknotów to już zdecydowanie większy wydatek. Dzięki takiemu zakupowi możemy mieć pewność, że sortowanie banknotówi) będzie szybkie i skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *