Tablety przemysłowe

Tablety przemysłowe

Tablety przemysłowe i medyczne – charakterystyka

Tablety przemysłowe wykorzystywane są w magazynach, sklepach, na halach handlowych i w innych podobnych miejscach. Część z nich powstaje z myślą o zastosowaniu w punktach opieki zdrowotnej. Tablety mogą służyć zarówno pracownikom takich miejsc, jak i klientom. Zastosowania tych urządzeń są naprawdę wszechstronne.

Czy tylko tablety w tradycyjnej formie?

Chyba każdy wie, jak wygląda zwykły tablet. Może z wyjątkiem niektórych seniorów. Tablet przemysłowy może wyglądać podobnie, ale wcale nie musi. Tablety przemysłowe nazywa się też przemysłowymi komputerami panelowymi. Wszystkie obsługuje się za pomocą dotyku, choć są i takie modele, które producent wyposażył w przyciski, a nawet wypinaną klawiaturę. Jeśli chodzi o tablety medyczne, większość z nich posiada wygodny uchwyt (rączkę), która sprawia, że urządzenie wizualnie przypomina apteczkę.

Tablety przemysłowe – cechy charakterystyczne

Tablety do zadań specjalnych nie mogą być wykonane z byle jakich materiałów. Bardzo często, jeśli nie przez cały czas, narażone są na pracę w trudnych warunkach. Z tego względu ich obudowa powinna być niezwykle wytrzymała. Oprogramowanie również musi spełniać wysokie standardy, ponieważ niezawodność sprzętu gwarantuje sprawną pracę przedsiębiorstw. Wydajne podzespoły i duży ekran to kolejne cechy charakterystyczne tabletów przemysłowych. Pamiętajmy, że pracują dużo ciężej i dużo dłużej niż urządzenia, których używamy w domu.

Dodatkowe funkcje tabletów przemysłowych

Niektóre tablety przemysłowe mają dodatkowo wzmocnioną obudowę, dzięki czemu mogą być stosowane w warunkach, w których występuje zapylenie, kontakt z wodą czy też ekstremalne temperatury. Dzięki wzmocnionej obudowie sprawdzają się w naprawdę niekorzystnych warunkach pracy, nawet tam, gdzie są narażone na upadki czy wibracje.

Niektóre urządzenia można zakupić w wersji standardowej bądź z wbudowanym czytnikiem kodów kreskowych. Sprawdzą się wówczas idealnie w magazynie, centrum logistycznym, hurtowni czy sklepie.

Tablety przemysłowe i ich zastosowania

Tablety przemysłowe wykorzystywane są w logistyce, produkcji, sprzedaży detalicznej, transporcie, energetyce, a także w służbie zdrowia oraz służbach ratownictwa i bezpieczeństwa publicznego. Mogą służyć m.in. do monitorowania przewozu towarów i osób, kontroli czasu pracy pracowników, inwentaryzacji produktów handlowych w magazynie czy sklepie. Zakres zastosowań poszerza się również dzięki całej gamie akcesoriów, takich jak czytniki kodów kreskowych, czytniki kart magnetycznych czy stacje dokujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *