Technologia
Technologia i rozwój
11 stycznia 2019

Zebra LS2208

Zebra LS2208

Czytniki ręczne – model Zebra LS2208

Trudno wyobrazić sobie współczesny handel bez kodów kresowych oraz urządzeń do ich odczytu. Kody kreskowe spotykamy na produktach spożywczych, sprzęcie elektronicznym, ale także kartach lojalnościowych, legitymacjach i przepustkach, książkach, biletach, próbkach oddanych do laboratorium i wielu innych. Im szybciej jesteśmy w stanie odczytać kod, tym szybciej uzyskujemy informację na temat konkretnych produktów i usług, a tym samym poprawia się jakość oraz skraca czas obsługi klienta. Do odczytywania kodów kreskowych służą urządzenia zwane czytnikami kodów kreskowych, a wśród nich model Zebra LS2208.

Czytniki kodów kreskowych – rodzaje

technologiaCzytnik Zebra LS2208 (do kupienia w tym sklepie internetowym) należy do grupy urządzeń ręcznych. Użytkownik tego modelu może wygodnie trzymać go w dłoni i manewrować tak, by odczytać kody kreskowe umieszczone w trudno dostępnym miejscu, źle nadrukowane bądź podniszczone. Czytniki ręczne mogą być wykorzystywane przy stanowiskach kasowych, ale także niezależnie od nich – w tym drugim przypadku lepiej sprawdzą się czytniki ręczne bezprzewodowe.

Obok czytników ręcznych wyróżniamy urządzenia przemysłowe, czytniki stacjonarne oraz czytniki ladowe. Większość z nas doskonale wie, jak funkcjonują czytniki ladowe, ponieważ ich pracę możemy obserwować w trakcie zakupów w marketach, gdy kasjerka przesuwa produkt nad okienkiem umieszczonym w ladzie.

Zalety czytników ręcznych Zebra

Zebra to marka, która stawia na wysoką jakość i funkcjonalność swoich produktów. Model Zebra LS2208 nie jest tutaj wyjątkiem, mimo iż w rzeczywistości pierwotnie jego produkcją zajmowała się marka Symbol, a następnie Motorola. Od pewnego czasu robi to Zebra, która udoskonaliła produkt.

Czytniki ręczne Zebra zapewniają wysoką jakość skanowania w przystępnej cenie. Odczytują kody różnego typu, do tego szybko i bezbłędnie, dlatego ich zastosowania są bardzo szerokie. Poza tym są wydajne i solidne, dzięki czemu sprawdzają się w trudnych warunkach, gdy skanować trzeba niemal nieprzerwanie przez długi czas.

Zebra LS2208 – odczyt z odległości

Czytnik Zebra LS2208 odczytuje kody źle nadrukowane i zniszczone, a przy tym ze znacznych odległości. Nie ma potrzeby przysuwania skanera do każdego kodu na odległość kilku centymetrów (wystarczy 40), dlatego proces skanowania postępuje szybciej i jest zdecydowanie mniej męczący dla użytkownika urządzenia. Oczywiście znaczenie ma także budowa czytnika – jest lekki i odpowiednio wyprofilowany, dlatego wygodnie trzyma się go w dłoni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *