Zebra ZT420

Zebra ZT420

Drukarki etykiet nie tylko do etykiet? Zebra ZT420

Drukarki przemysłowe to takie, które mają niezwykle wytrzymałą obudowę, dzięki której dobrze sprawdzają się w naprawdę trudnych warunkach. Drukarki przemysłowe muszą być bardzo wydajne oraz przystosowane do intensywnej, ciągłej pracy. Wśród drukarek przemysłowych wymienia się drukarki etykiet i kodów kreskowych. Czy zawsze konieczny jest zakup obu urządzeń? Czy drukarka etykiet nie może wydrukować kodów kreskowych? Sprawdźmy na przykładzie urządzenia Zebra ZT420.

Czym jest drukarka etykiet?

Drukarka etykiet to urządzenie, którego zadaniem jest wydruk oznaczenia dla konkretnego produktu. Etykiety są różne, część przypomina tzw. metki tekstylne, inne wykonane są z tworzyw sztucznych, jeszcze inne z papieru. Część przytwierdza się do produktów za pomocą tasiemki, inne przyszywa, jeszcze inne nakleja. Są też takie etykiety, które nadrukowuje się bezpośrednio na opakowaniu, np. puszce, do której trafi napój bądź kubku, do którego trafi jogurt.marka zebra

Oczywiście nie wszystkie drukarki nadają się do wydruku etykiety każdego rodzaju, choć na rynku dostępne są bardzo funkcjonalne urządzenia, które zaspokoją większość potrzeb przedsiębiorstw. Najczęściej jednak kupujący decydują się na drukarkę etykiet, która umożliwia wydruk etykiet w formie naklejek. Mogą być prostokątne, kwadratowe, okrągłe, małe i duże, kolorowe i czarno-białe. Czym od takiej etykiety różni się kod kreskowy? Właściwie jest to etykieta z unikalnym identyfikatorem, czyli właśnie kodem kreskowym. Zatem drukarka etykiet może wydrukować kod kreskowy (oczywiście nie każda), a drukarka kodów kreskowych, przykładowo Zebra ZT420, może wydrukować etykietę.

Drukarka Zebra ZT420 i jej funkcje

Twierdzenie, ze nie każda drukarka etykiet może wydrukować kod kreskowy jest jak najbardziej prawdziwe. Może to bowiem zrobić drukarka termotransferowa, w której możliwe jest umieszczenie odpowiedniej taśmy termo-czułej i wydruk na różnych materiałach, takich jak folia, satyna, papier czy tworzywa sztuczne.

Jedną z lepszych drukarek umożliwiających druk termotransferowy jest Zebra ZT420. Kupujący wraz z drukarką otrzymuje oprogramowanie, które umożliwia zaprojektowanie dowolnego wzoru etykiet – napisu, grafiki czy kodu kreskowego. Zabra ZT420 to drukarka niezawodna, oferująca szybki wydruk kodów kreskowych wysokiej jakości. Drukarka posiada intuicyjny, graficzny interfejs LCD z ikonami.

Oczywiście wraz z drukarką można zakupić wymienne głowice oraz dodatkowe złącza, jak i szereg elementów, ułatwiających zarządzanie etykietami. Nalezą do nich nawijaki, odklejaki i obcinaki etykiet oraz kodów kreskowych.

One Reply to “Zebra ZT420”

  1. Mamy tę drukarkę u siebie i muszę przyznać, że jest naprawdę dobra – łatwo się ją nawiguje, nigdy nie było z tym większych problemów 🙂 Zdecydowanie warta swojej ceny! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *